Zbyt sztywna postawa

http://montibello.pl/hair-product/szampon-oczyszczajacy-morphosse/

W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie są mnie oficjalni aniżeli jeszcze kilka lat wstecz zmieniły się także standardy rozmów o pracę. Dzisiejsi pracodawcy zdają się być bardziej otwarci, przyjaźni i stwarzają bardziej komfortowe warunki w trakcie rozmów niż to miało miejsce wcześniej.

Inną postawę oczekują i inne oczekiwania mają oni także w stosunku do kandydatów. Dzisiejszy pracodawca nie lubi sztywniaków.

Kandydat powinien umieć zbudować miłą atmosferę, rozluźnić ją wręcz jakimś żartem lub wesołą opowieścią. Powinien być także pewny siebie, wzbudzać zaufanie i profesjonalizm.

Osoby, które są bardzo oficjalne, zdystansowane i poważne mają dużo mniejsze szanse nawet przy bardzo wysokich kwalifikacjach niż radosny i pozytywny kandydat. Dzisiaj większą zaleta jest otwarta osobowość i kreatywność niż setki ukończonych kursów, ale energii i płynności w pracy.

Dlatego w miarę możliwości mimo panującego stresu powinno się optymistycznie nastawiać się do tego typu rozmów i nie zniechęcać jeśli za pierwszym razem nam się nie uda.