Wizja i planowanie

Naklejki na przetwory https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/29-naklejki-na-sloiki Drukarnia Booklet

Ważnym krokiem podczas prowadzenia firmy jest wyznaczanie sobie celów. Bez tego daleko nie zajdziesz. Zanim zaczniesz prowadzić biznes, napisz dobry biznesplan. Zaplanuj jakie cele chcesz osiągną w pierwszych miesiącach, a następnie lata.

Możesz stworzyć taką rozpiskę na kolejne lata np. 5. To dobry wyznacznik i motywator. Bez planowania ciężko odnieść sukces i to szybko.

Brak celów i funkcjonowanie z dnia na dzień, jest bliskie egzystowaniu, a nie prowadzeniu biznesu pełną parą. Weź czystą kartkę, długopis i pisze. Zanotuj wszystko co przyjdzie Ci do głowy – z czym startujesz, ile masz na koncie, co osiągnąłeś. Poniżej napisz jak Twoja firma i Twoje życie będzie wyglądało za rok – ujmij po drodze wszystkie małe kroczki, tak zdecydowanie łatwiej się realizuje duże cele.

Bo duże cele składają się z tysiąca drobnych kroków, pominięcie których nigdy nie doprowadzi Cię na szczyt. Motywujące są z pewnością wizualizacje – wyobrażaj sobie siebie na różnych szczeblach kariery i dąż do realizacji tych marzeń.