Wizja i planowanie

Naklejki na przetwory https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/29-naklejki-na-sloiki Drukarnia Booklet nowoczesny call center telemarketing dla firm

Ważnym krokiem podczas prowadzenia firmy jest wyznaczanie sobie celów. Bez tego daleko nie zajdziesz. Zanim zaczniesz prowadzić biznes, napisz dobry biznesplan. Zaplanuj jakie cele chcesz osiągną w pierwszych miesiącach, a następnie lata.

Możesz stworzyć taką rozpiskę na kolejne lata np. 5. To dobry wyznacznik i motywator. Bez planowania ciężko odnieść sukces i to szybko.

Brak celów i funkcjonowanie z dnia na dzień, jest bliskie egzystowaniu, a nie prowadzeniu biznesu pełną parą. Weź czystą kartkę, długopis i pisze. Zanotuj wszystko co przyjdzie Ci do głowy – z czym startujesz, ile masz na koncie, co osiągnąłeś. Poniżej napisz jak Twoja firma i Twoje życie będzie wyglądało za rok – ujmij po drodze wszystkie małe kroczki, tak zdecydowanie łatwiej się realizuje duże cele.

Bo duże cele składają się z tysiąca drobnych kroków, pominięcie których nigdy nie doprowadzi Cię na szczyt. Motywujące są z pewnością wizualizacje – wyobrażaj sobie siebie na różnych szczeblach kariery i dąż do realizacji tych marzeń.