Volkswagen AG

Volkswagen AG to niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które zostało założone w 1937 roku. Siedziba koncernu znajduje się w Wolfsburgu. Obecnie firma może pochwalić się blisko 50 zakładami produkcyjnymi na całym świecie oraz działalnością w 154 krajach na świecie. Rok 1991 to ekspansja w nowych kierunkach.

W tym roku powstaje przedsiębiorstwo FAW-Volkswagen Automotive Company z siedzibą w Chinach. Volkswagen ma tam 40% swoich udziałów. W 1991 roku Volkswagen trafia również do Polski. W Poznaniu otwarte zostaje przedsiębiorstwo Kulczyk Tradex, które jest polskim importerem pojazdów Volkswagen i Audi, a później również Porsche.

W tym samym roku otwarte zostaje Volkswagen Financial Services AG, które oferuje różne usługi finansowe, a w tym ubezpieczenia i leasing. Rok 1998 to utworzenie humanitarnego funduszu pomocy dla robotników przymusowych, którzy pracowali w czasie II wojny światowej w dawnej spółce Volkswagen. Powstało również miasteczko Volkswagena w Wolfsburgu – Autostadt. Goście mogą podziwiać osiągnięcia koncernu z zakresu motoryzacji.

Tam również klienci mogą odebrać zakupione przez siebie pojazdy.