Skup złota i srebra

WujekHarvey http://www.akolor.com.pl/

Zdarza się tak, że mamy rozmaitą biżuterię złotą lub srebrną, której już długo nie nosimy. Jeżeli nie zamierzamy jej już więcej nosić można ją oddać komuś bliskiemu lub sprzedać. Aby tego dokonać najlepiej udać się do skupu złota i srebra. Na miejscu fachowcy mają wszelkie niezbędne sprzęty i preparaty aby dokładnie określić wartość naszych przedmiotów. Wycena taka jest zazwyczaj darmowa.

Jeżeli nie zgadzamy się z opinią jubilera, zawsze możemy pójść i sprawdzić w kilku tego typu zakładach. Różnice pomiędzy wycenami mogą się zdarzać, ale zazwyczaj jest ona bardzo nikła. Wszystko zależy od wagi i próby złota czy srebra. Ceny za gram są bardzo podobne, dlatego wyceny w Supach należą do bardziej rzetelnych i wiarygodnych. Poza tym jeśli chcemy pozbyć się używanej i niezbyt oryginalnej biżuterii to cena będzie dotyczyła samego stopu tych szlachetnych metali.

Kiedy mamy cenny okaz, który jest unikatowy lub kolekcjonerski to zazwyczaj zostaniemy skierowani do rzeczoznawcy lub specjalisty w tej dziedzinie, który będzie potrafił wycenić nasz cenny przedmiot.