Psychologia podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Wybierając się na rozmowę rekrutacyjną warto pamiętać o szeregu zasad psychologii, które mogą nas przybliżyć do osiągnięcia celu i otrzymanie upragnionej pracy. Oprócz pierwszego wrażenia, które robimy na samym początku, kiedy osoba przeprowadzająca rekrutację nas zobaczy po raz pierwszy, jest jeszcze szereg zachowań, które pozytywnie wpływają na odbiór naszej kandydatury.

Poza wyglądem liczy się także postawa. Najlepiej przywdziać rolę osoby pewnej siebie, mocno stąpającej po ziemi i kulturalnej.

Oprócz tego warto , jeśli nie zostanie nam wskazane konkretne miejsce w sali, usiąść przodem do drzwi. Badania wykazują bowiem, że więcej sukcesów w trakcie rozmów odnoszą osoby właśnie siedzące frontowo w stosunku do drzwi, a ci którzy mają je za plecami skłonni są częściej przyjmować warunki drugiej strony.

Do tego możemy zaznaczyć swój charakter mając na sobie jakiś widoczny szczegół. Może to być na przykład czerwony krawat czy jaskrawa broszka, odznaczająca się na naszym stonowanym, rekrutacyjnym stroju.