Kiedy gracz się obraca?

nauka tenisa poznań Już dziś zamów nowe skoda akcesoria do roweru. Sezon rowerowy czas zacząć!

Na co dzień nie mamy większego problemu z określeniem tego, czy ktoś się obrócił czy może stał prosto. Jednak w squashu od obrotu może być uzależniony sposób przyznania punktów. Dlatego też w zasadach gry szczegółowo określono to, jak rozpoznać, czy doszło do obrotu. Reguła ta jest dość prosta. O obrocie mówimy wtedy, gdy gracz odebrał piłkę po przeciwnej stronie, niż ta, z której piłka nadleciała. W wielu przypadkach obrót jest dość ewidentny – gracz wyraźnie się obraca. Czasem jednak jest to kwestia sporna. Wówczas jasne zdefiniowanie obrotu w zasadach gry jest bardzo przydatne.

Obracanie się jest mocno powiązane z przeszkadzaniem w odbiciu piłki. Standardowo, jeśli przeciwnik uniemożliwił nam właściwe odebranie, dostajemy punkt. Przynajmniej wtedy, gdy drugi gracz przeszkodził nam celowo. Jeśli robił wszystko, by nie przeszkodzić, a mimo wszystko utrudnił nam zadanie, wymiana zostaje powtórzona. Obrót gracza odbierającego piłkę zmienia zasady przyznawania punktów w podobnych przypadkach. Jeśli piłka odebrana przez obracającego się gracza uderzy w przeciwnika, to właśnie ten ostatni dostaje punkt. Nie zmienia się natomiast zasada powtarzania wymiany podczas obracania się. Jeśli to my wykonujemy obrót, starając się odbić piłkę, i mamy obawy, że uderzymy przeciwnika, lepiej przerwać wymianę i poprosić o LET-a.

Takie zachowanie jest w squashu lepiej widziane niż podejmowanie niepotrzebnego ryzyka, które mogłoby doprowadzić do kontuzji lub zranienia jednego z graczy.

www.2000000.pl