Jaki wpływ ma reklama na konsumenta?

http://www.akolor.com.pl/makijaz-permanentny/ naklejki na rower http://booklet.pl/naklejki-na-rower/ Naklejki dla aktywnych - Booklet

Reklama otacza nas niemal wszędzie. Taka powszechność reklamy sprawia, że traktujemy ją jak element środowiska naturalnego. Tymczasem, jak przekonuje wielu specjalistów, reklama może mieć zgubny wpływ.

Dlaczego? Ze względu na liczne reklamy, czujemy się niemal zdezorientowani. Hasła reklamowe przekonują, że ten produkt jest dla nas najlepszy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że takich haseł jest tysiące.

To powoduje, że kupujemy reklamowany produkt. Wiele osób ulega przekonaniu, że jeśli coś jest często reklamowane, to musi być skuteczne. To też powoduje, że chętniej sięgamy po produkt w kolorowym opakowaniu, kupujemy przedmioty, które są reklamowane przez znane osobistości.

Na wpływ reklamy najbardziej podatne są jednak dzieci. Reklama zabawki sprawia, że maluch natychmiast chce mieć taką samą. Reklamy dla dzieci są kolorowe, wesołe i pogodne.

Z tego powodu trudno dziecku przetłumaczyć, że dana zabawka może być dla niego nieodpowiednia. A ten fakt wykorzystują właśnie twórcy reklam.