Elizabeth Arden

satelitarnygps.mapy-navi.com.pl

Elizabeth Arden, a właściwie Florence Nightingale Graham to, urodzona w 1878, założycielka jedej z najbardziej znanych marek kosmetycznych produkujących kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała oraz zapachy damskie. Założycielka otworzyła swój pierwszy salon kosmetyczny w Nowym Jorku, a później na całym terenie całych Stanów Zjednoczonych, jak i Europie.

Elizabeth Arden jako marka znana jest dzisiaj przede wszystkim produkcji zapachów dla pań. Wśród najbardziej osławionych znajduje się kompozycja 5 Avenue, która wzięła swoją nazwę od ulicy pierwszego salonu założycielki.

Salony piękności Elizabeth Arden zyskały swoją sławę przede wszystkim dzięki podejściu swojej właścicielki. Graham podchodziła do każdej ze swoich klientek indywidualnie i starała się dobrać jak najlepiej odpowiadający kosmetyk.

W swoich usługach świadczyła dobór kremy, różu czy szminki pod typ urody. Dlatego Elizabeth Arden można uznać nie tylko jako królowe piękna, ale również jako pierwszą na świecie wizażystkę, która profesjonalnie zajmowała się doborem kosmetyków dla danej klientki.