Dopasuj pomadkę do ust

mikrodermabrazja Warszawa

Makijaż ma za zadanie przede wszystkim podkreślać kobiecą urodę. Właśnie w tym celu tak chętnie sięgamy po tusze do rzęs, kredki do oczu i róże w rozmaitych odcieniach… W kobiecej kosmetyczce nie może zabraknąć jednak także odpowiednio dobranej pomadki.

Wiele kobiet rezygnuje z tego kosmetyku z bardzo prostego powodu – boją się, że użyją koloru, w którym będą prezentować się śmiesznie. Niestety, przy wyrazistych kolorach pomadek wcale nie jest to trudne.

O wiele łatwiej osiągnąć komiczny efekt po użyciu niewłaściwej szminki, niż na przykład wykorzystując cień do powiek, który nie do końca komponuje się z kolorem naszej tęczówki. Pomadka powinna pasować do wielu elementów wyglądu: stroju, koloru włosów, cery czy… odcienia zębów.

Nic dziwnego, że jej wybieranie jest tak bardzo skomplikowane. W niektórych przypadkach wystarczy jednak kierować się najprostszą z zasad i dobierać pomadkę przede wszystkim do… ust.

Jeśli masz cienkie i wąskie wargi, sięgaj raczej po pomadki o jasnych, błyszczących odcieniach, które optycznie je powiększą. Ciemne, matowe odcienie są przeznaczone dla kobiet o wydatnych wargach, bo w znaczący sposób zmniejszają wizualnie usta.