Dobre zachowanie

Zasady zachowania podczas rozmowy rekrutacyjnej można znaleźć szeroko opisane na przykład w Internecie. Warto przyswoić sobie porady dotyczące ubioru, przygotowania i zachowania przed rozmową. Doda nam to pewności siebie i na pewno pozytywnie pomoże nam wywrzeć pierwsze wrażenie.

Do takich podstawowych zasad należy przede wszystkim zachowanie kultury i reguły savoir vivre. Należy zacząć od podstaw czyli przywitania się. Od pospolitego dzień dobry i uścisku dłoni.

Uścisk powinien być pewny i konkretny. Kolejną rzeczą jest prawidłowa postawa siedząca podczas rozmowy. Najlepiej siedzieć wyprostowanym, a dłonie trzymać spokojnie na kolanach.

Warto szukać kontaktu wzrokowego, jednak nie należy się wpatrywać w jakiś punkt nieprzerwanie długi czas. Nie należy się zbyt mocno malować ani perfumować. Powinno się wyglądać schludnie i zarazem swobodnie.

Nasza mowa powinna być wyraźna a siła głosu dopasowana do rozmówcy. Bezwzględnie należy wyłączyć dźwięk w telefonie, aby nic nie przerywało rozmowy o pracę.