Dermokosmetyki – czym są?

kremy do twarzy http://montibello.pl/hair-product/ampulki-instant-power-colour-protect-tn/

Wśród kobiet coraz częściej pojawiają się opinie o skuteczności dermokosmetyków. Są one coraz częściej wybierane i stanowią nie lada konkurencję dla kosmetyków drogeryjnych.

A czym tak naprawdę są? Dermokosmetyki to kosmetyki dermatologiczne, które można stosować na zdrową skórę oraz wspomagająco w leczeniu problemów lub chorób skórnych. Przy wytwarzaniu dermokosmetyków, współpracują ze sobą kosmetolodzy i dermatolodzy, aby wypracowana formuła, oprócz właściwości pielęgnacyjnych, miała także właściwości lecznicze.

Kosmetyki produkowane są w warunkach sterylnych, a testy przeprowadza się na skórze bardzo wrażliwej. Od kosmetyków drogeryjnych różnią się przede wszystkim składem – zawierają substancje lecznicze, przeciwzapalne, łagodzące.

Ponadto często są produkowane na bazie wody termalnej. Ich działanie potwierdza się w badaniach laboratoryjnych i dermatologicznych.

Do dermokosmetyków najczęściej zalicza się kremy, balsamy oraz maści, a zakupić je można w aptekach. Należy jednak pamiętać, że dermokosmetyki to nie farmaceutyki.

http://www.akolor.com.pl/makijaz-permanentny/